Avaleht/E-pood/Riina Jaaniste
Riina Jaaniste

Riina Jaaniste

Elukutselise kanguri tütrena möödus minu lapsepõlv lõngade keskel. Tänu emale õppisin lõnga hoidma ja armastama. Ilma põhjuseta ei lõigatud lõnga katki ja sassi läinud lõngavihtide harutamiseks võis kuluda tunde, ära ei visatud midagi. Ema õpetas mind heegeldama kui olin umbes kolme aastane. Mäletan, et raudnõel oli suur ja raske ning vaibalõng jäme ja kare, aga isu heegeldamine selgeks saada oli suur. Seega istusin tundide kaupa kangastelgede all ja heegeldasin meetrite viisi heegelkette.

Tänapäeval on materjalid ja töövahendid nii kvaliteetsed, et tihti inspireerivadki need mind midagi ilusat looma, vahel ka muster või mõni huvitav idee. Peamised tehnikad on heegeldamine ja kudumine just sel põhjusel, et käsitööd saab kotiga kaasa võtta ja igal võimalikul hetkel teha. Nii valmivad linikud, seelikud, kleidid, beebitekid, mütsid, sokid, (haapsalu) sallid, kodu kaunistamise esemed jms.

Olen pärit Eestimaa südamest, aga minu südames on hoopis Vormsi koos ääretult mitmekülgsete huvitavate inimestega, saare suur elurikkus ja mereline kliima, mis tõmbavad magnetina siia igal aastaajal.

Minuga saab ühendust:
riina.jaaniste@gmail.com
+3725241495

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.

Title

Go to Top